Porady praktyczne - Drzwi drewniane, schody - Leszno, Głogów - Stolarstwo Pawlicki

Stolarstwo
Tomasz Pawlicki
ul. Kopernika 12
64-115 Święciechowa

tel.: 502 550 608
Stolarstwo Tomasz Pawlicki
ul. Kopernika 12
64-115 Święciechowa

tel.: 502 550 608
Stolarstwo Tomasz Pawlicki
ul. Kopernika 12
64-115 Święciechowa
tel.: 502 550 608
Przejdź do treści

Menu główne:

PORADY PRAKTYCZNE

STRONA OTWIERANIA DRZWI – W LEWO, CZY PRAWO?
Kiedy już wybierzemy odpowiedni wzór drzwi i materiał, z jakiego zostaną wykonane, trzeba zdecydować, na którą stronę będą się otwierały skrzydła. Warto pomyśleć, czy drzwi mają się otwierać na ścianę, czy na np. na jakiś mebel. W rozmowie z fachowcem może pojawić się nazewnictwo: drzwi prawe, drzwi lewe. By uniknąć pomyłki, zwróćmy uwagę, czy rozmawiamy o tym samym produkcie. Stań przodem do drzwi, kiedy skrzydło otwiera się w Twoim kierunku, a zawiasy są po prawej stronie – to ustawienie wskazuje na drzwi prawe. Analogicznie postępujemy z lewą stroną. Na klamkę nie zwracamy w tym momencie uwagi.

SKRZYPIENIE DRZWI
Za skrzypienie drzwi odpowiadają zawiasy. Wybierając do swojego domu nowe drzwi, pozbywamy się tego problemu, ponieważ drzwi, które Państwu oferuję, są wyposażone w najnowocześniejsze zawiasy marek. Ich problem skrzypienia nie dotyczy. Natomiast jeśli w starszych drzwiach chcemy uniknąć tego charakterystycznego hałasu, wystarczy posmarować zawiasy drzwi olejem maszynowym, który można kupić w każdym markecie budowlanym.

WYBÓR KOLORU DRZWI DO KOLORU PODŁÓG
Przy doborze tych elementów aranżacji naszego wnętrza warto pamiętać o kliku zasadach.
Pierwsza opcja kolorystyczna, która przypadnie tym z Państwa o bardziej tradycyjnych gustach, to wybór podług i drzwi w podobnym kolorze. Unikniemy wtedy chaosu i monotonii.
By jednak nasze wnętrze nie było zbyt przytłaczające, a harmonijne, warto wybrać kolor drewna na drzwi lekko ciemniejszy niż na podłogi. Dobre rezultaty uzyskamy także, postępując na odwrót – wybierając drewno na drzwi tylko lekko jaśniejsze.

Autor strony: www.dar-rek.pl
Stolarstwo Tomasz Pawlicki
ul. Kopernika 12
64-115 Święciechowa
tel.: 502 550 608
e-mail: tomasz-pawlicki@o2.pl
Wspólnie zaprojektujemy wizytówkę Twojego domu.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego